HAKKIMIZDA

Biz Kimiz

GÜLAS

Kumaş üretim işinin safhaları arasındaki yerimiz bizce en önemli olan müşteri beğenisinin oluştuğu andır. Bizde üretimini yapmış olduğumuz buluşu ve patenti firmamıza ait olan armürlü numune dokuma makinası ile bu anı siz üretici ve eğitimciler ile paylaştığımız için 1961′ den bu yana büyük mutluluk duymaktayız.

Firmamız 1961 yılında Mustafa GÜLAS tarafından kurulmuştur. Kuruluşumuzun ilk yıllarında sektörde çok önemli bir boşluğun olduğunu farkettik.

Bu boşluk kumaş üretim safhasının en önemli unsuru olan üretilecek kumaşın müşteri beğenisine sunulma aşaması zorlu ve maliyetli olmasıydı. Çünkü bu iş büyük dokuma makinalarında yapılmaktaydı. İplik sarfiyatı çok fazla, çok zman almakta ve kumaşın tasarım aşamasında müdahele şansı yok gibiydi. En az bir dokuma makinası işgal edildiğinden maddi kayıba sebep olmaktaydı.

Bu sebeple üretimini yapmış olduğumuz buluşu ve patenti firmamıza ait olan armürlü numune dokuma makinasını tasarladık. Tasarımı yaparkende bütün bu olumsuz unsurları hesaba kattığımız gibi makinamızda hem 24 çerçeve olacak hemde standart ev kapılarından geçebilecekti.

Makinamız önce dokuma kumaş sektörü, eğitim sektörü daha sonra iplik üretim sektörünün olmazsa olmazı olmuştur.(Kuyumculuk ve deri dokuma dahil) İmalatta kullamış olduğumuz malzeme ve üretim kalitesinden asla taviz vermememiz bu güne kadar Gülas® markasını saygın bir konuma getirmiştir.

Ar-Ge bizim için hep önemlidir. Bir cihazda olan sorunu yapan değil kullanıcı daha iyi bilir düşüncesi ile kullanıcılarımızın, eğitimcilerimiz ve hatta öğrenci arkadaşlarımızın makinamız hakkındaki tavsitelerini aldık. Bu sebeptendirki dünyada benzeri olmayan makinamız 25-30 yıl ortalama çalışma ömrüne sahiptir.Buda bizim için en önemli unsurdur.

+
0
Eğitim Kurumu
+
0
Firma
+
0
Yıllık Tecrübe

İlkelerimiz

Kalite ve Sağlamlık

Kaliteli üretim ve sağlamlık vazgeçilmez kriterimizdir. Bu sebeple ürettiğimiz makinelerin 25-30 yıl ortalama kullanım ömrü bulunmaktadır.

Eğitim ve Sosyal Sorumluluk

Hamisi olduğumuz Tekstil Meslek Liseleri ve Özel Eğitim Merkezlerine yaptığımız destekler ile öğrencilerimizin iş hayatına hazırlanması , özel eğitime muhtaç gençlerimizin dokuma yaparak rehabilitasyon olması ve yüzlerindeki mutluluk bizim motivasyon kaynağımızdır

İnnovasyon

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden, AR-GE bütçesini her geçen gün arttırarak çalışmalarına devam eden Gülas Dokuma Makineleri San. Tic. Ltd. Şti., Numune dokuma alanında  ve Teknik tekstil ürünleri olan 3 boyutlu , karbon , altın , deri , cam elyafı gibi dokumaları gerçekleştirebilen tasarımı, yazılımı ve üretimi ekibimiz tarafından yapılmış makineler ve ekipmanlar geliştirmektedir.
Makine_Cizim

Sizin Görüşleriniz